• Chromebooki

• Zakończenie programu pilotażwoego  - Wdrażanie Chromebooków w proces dydaktyczny w  SLO

Zakończył się trwający miesiąc program pilotażowy, którego celem było wdrożenie w naszej szkole nowego narzędzia edukacyjnego - Chromebooków. Urządzenia te zostały nam udostępnione przez firmę GoCloud Poland. Program realizowany był w formule jeden na jeden, co oznaczało, że każdy uczeń miał możliwość korzystania z własnego Chromebooka podczas lekcji.

W trakcie trwania programu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję dokładnie zapoznać się z funkcjonalnością i możliwościami oferowanymi przez Chromebooki. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy wzięli udział w ankiecie podsumowującej, w której mogli wyrazić swoje opinie.

Ogólna ocena pozytywna

Ogólnie możemy stwierdzić, że jesteśmy  zadowoleni z potencjału, jaki Chromebooki dają w erze nowoczesnej edukacji cyfrowej. Sposób, w jaki wspierają zdobywanie wiedzy, jest zdecydowanie bardziej efektywny i angażujący w porównaniu do tradycyjnych metod opartych na materiałach papierowych.

Zróżnicowane opinie

Należy jednak zaznaczyć, że opinie uczestników programu są zróżnicowane. Istnieje powszechne przekonanie, że Chromebooki stanowią niezwykle przydatne narzędzie edukacyjne, ale pod pewnymi warunkami. Uczestnicy doceniają, że Chromebooki poszerzają możliwości edukacyjne poprzez dostęp do różnorodnych zasobów internetowych, programów edukacyjnych i narzędzi kreatywnych. Podkreślają jednak, że Chromebooki powinny uzupełniać, a nie zastępować tradycyjne metody nauczania.

Wnioski i plany na przyszłość

W oparciu o zebrane opinie Chromebooki nie tylko uzupełniają tradycyjne metody nauczania, ale również otwierają przed uczniami nowe horyzonty edukacyjne, umożliwiając im wszechstronny rozwój. W związku z pozytywnymi wynikami programu pilotażowego planujemy kontynuować wdrażanie Chromebooków w naszej szkole. Jesteśmy przekonani, że staną się one cennym narzędziem wspierającym proces nauczania i uczenia się, a także przyczynią się do podniesienia jakości edukacji oferowanej przez naszą placówkę.

• Pełnia dokumentacja fotograficzna z lekcji z Chromebookami

• W galerii zdjęć znajduje się wyczerpujący reportaż forograficzny z zajęć z Chromebookami

• Nowoczesne lekcje na Chromebookach

• Z wielkim entuzjazmem i aktywnie wykorzystywane są wypożyczone przez nas Chromebooki, szczególnie na lekcjach w szkole średniej, ale również i w szkole podstawowej. Nauczyciele oraz uczniowie korzystają z nich jako podstawowego narzędzia pracy przez całą lekcję lub jako integralny element realizacji określonych tematów.

Harmonogram wykorzystania:

Pierwszy tydzień - sprzęt wykorzystują wszyscy zainteresowani nauczyciele SSP i SLO po dokonaniu rezerwacji poprzez kalendarz Google.

Drugi tydzień - Chromebooki będą do dyspozycji klas 1A i 1B SLO na wszystkich lekcjach, a pozostałe wolne egzemplarze będą dostępne dla klas SSP i SLO po dokonaniu rezerwacji przez kalendarz Google.

Trzeci i czwarty tydzień,  w tym przerwa świąteczna - Chromebooki będą dostępne dla klas 2AB + 3 A SLO na wszystkich lekcjach oraz na fakultetach danych klas.

Co do Chromebooków mamy już pewne plany na przyszłość :)

• Pierwsze kroki na Chromebookach na angielskim i niemieckim

• Rozpoczęliśmy wdrażanie Chromebooków do wybranych zajęć w liceum. Uczniowie mieli dzisiaj możliwość zapoznania się z działaniem sprzętu opartego na systemie ChromeOS oraz wykonania kilku aktywności w ramach platformy Google Workspace, takich jak udzielanie odpowiedzi do tekstu w interaktywnym formularzu Google, czy  uczestnictwo w interaktywnych quizach tematycznych z okazji Dnia Kobiet. .

• Przyjechały do nas Chromebooki

• W ramach programu Innowacyjna Szkoła Google i we współpracy z firmą GoCloud Poland, otrzymaliśmy 36 laptopów Chromebook, które będą testowane przez uczniów liceum przez miesiąc. Jest to kolejny krok w procesie cyfryzacji naszej placówki. Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, odnajdą się w tej cyfrowej podróży, a zajęcia nabiorą nowego wymiaru dzięki wykorzystaniu platformy Google Workspace. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Psuty z GoCloud.pl za dostarczenie Chromebooków dla naszej szkoły.