• Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.  Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

- wyposażenie podstawowe:

drukarka 3D wraz z akcesoriami

mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

lutownica

kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami

statyw z akcesoriami

mikroport  z akcesoriami

oświetlenie do realizacji nagrań

mikrofon kierunkowy z akcesoriami

gimbal

aparat fotograficzny z akcesoriami

- wyposażenie dodatkowe:

długopisy 3D

roboty edukacyjne wraz z akcesoriami

wizualizery

mikroskopy i interaktywne plansze do przedmiotów ścisłych

monitory interaktywne.

W ramach programu otrzymaliśmy 60.000 zł. Dzięki tym środkom zostały wzbogacone pracownie: techniczna, informatyczna, chemiczna, fizyczna, geograficzna i audiowizualna.

Kreatywne myślenie staje się jedną z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.  Umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu dydaktycznego i nabywania praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły portalu Facebook są zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystujemy sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.